تاثیر محیط بر یخچال صنعتی

تاثیر محیط بر یخچال صنعتی

تاثیر محیط بر یخچال صنعتی

تاثیر محیط بر یخچال صنعتی

 

حتما به عنوان یکی از تجهیزات فست فود در رستوران فست فود خود نیاز به یک یخچال صنعتی کارآمد خواهید داشت.

وقتی که شما تلفن را برمی دارید تا یک یخچال صنعتی یا فریزر را سفارش دهید، احتمالا دوست دارید زود سفارش را بدهید و کار را تمام کنید. اما سوالی که احتمالا با آن مواجه می شوید این است: “حالا یخچال قرار است کجا قرار بگیرد؟”

تبرید و محیط آن

اثرات محیط نامناسب

محیطی که یخچال صنعتی یا فریزر در آن قرار می گیرد بر نحوه کار آن اثر می گذارد. مهم است تا مطمئن شوید که بهترین تجهیزات را برای محیط خود تهیه می کنید. ممکن است بتوانید یخچال صنعتی نوشیدنی ها را در یک محیط با دمای بالا برای چند ماه قرار دهید؛ اما بعد از آن مدت، احتمالا با از کار افتادن کمپرسور و ناراحتی متعاقب آن مواجه می شوید.

آیا یخچال صنعتی نوشیدنی و یخچال های تجاری هر دو غذا را سرد نگه می دارند؟ البته اما هر کدام برای محیط های مختلفی ساخته شده اند.

 

مکان درست

مسئله دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که حالا دستگاه قرار است کجای ساختمان قرار گیرد. یخچالی که در کنار فر پیتزا آن هم از نوع چوب سوز در یک آشپزخانه با دمای ۳۲ درجه سانتی گراد قرار می گیرد نمی تواند به خوبی دستگاهی که در یک جای دورتر قرار گرفته کار کند. اگر امکان داشت حتما یخچال یا فریزر خود را دور از تجهیزات دیگر قرار دهید. به این ترتیب مطمئن می شوید که دمای دستگاه شما در یک سطح عملیاتی مناسب می ماند و به خاطر بالابودن حرارت اطراف دیگر خراب نمی شود.

مقصد نهایی

وقتی که می خواهید یک وسیله سرمایشی یا یخچال جدید را تهیه کنید، حتما محیطی که دستگاه قرار است در آن قرار گیرد را ارزیابی کنید. مثلا اگر در شمال غرب ایران زندگی می کنید یخچال های ساخت آن جا ممکن است برای محیط نسبتا سرد آن جا ساخته شده باشند و مثلا برای حوزه جنوب اصلا مناسب نباشند. پس حتما این موضوع را به دقت بررسی کنید و پس از کسب اطمینان از تناسب دستگاه با هوای گرم آن را سفارش دهید.

نتیجه گیری: تصمیم درست و آگاهانه بگیرید

تمام عوامل محیطی را باید قبل از سفارش مرور کنید. هیچ چیز ناامیدکننده تر از این نیست که دستگاه اشتباه را برای محیط خود انتخاب کنید و بعد از آن هم بخواهید مرتب دنبال خدمات پس از فروش و تعویض قطعات باشید. پس بعد از آن که همه موارد محیطی را بررسی کردید، یخچالی متناسب با محیط خود انتخاب کرده و سفارش دهید.

یخچال صنعتی

صنعت یخچالهای صنعتی

انتشار مطلب

نظرات

پیامی ثبت نشده است.

نظر دهید