صدای یخچال صنعتی

صدای یخچال صنعتی

صدای یخچال صنعتی

صدای یخچال صنعتی

صدای یخچال صنعتی

صدای یخچال صنعتی :صدای آزاردهنده ای که اکثر موقع از یخچال صنعتی شنیده می شود ناشی از کمپرسور آن می باشد. واژه Compress در به معنی فشرده سازی است. کمپرسور یا موتور یخچال فریزر، در واقع دستگاه. یخچال است. نقش کمپرسور در یخچال فریزر پیچیده است و توجه به آن در هنگام خرید دستگاه ضروری است. وظیفه کمپرسور در یخچال به حرکت دراوردن گاز فریون را در لوله های یخچال است. هر چه این گردش بتواند با قدرت و سرعت بیشتری انجام شود (یعنی هر چه زور کمپرسور بیشتر باشد) قدرت سرماسازی هم بالاتر خواهد بود. همچنین میزان سر و صدای یخچال فریزر ارتباط مستقیمی با نوع کمپرسور دارد. کمپرسور یخچال فریزر های موجود در بازار دو نوع هستند :

 

 

صدای یخچال صنعتی : اساس کار این کمپرسور ها بر اساس حرکت یک پیستون در داخل یک سیلندر است کمپرسور های پیستونی سر و صدای زیادی دارند و برق بیشتری مصرف می کنند . در تمام یخچال های ارزان قیمت از کمپرسور پیستونی استفاده می شوند.

کمپرسور خطی یا کمپرسور لینیر (compressor Linear)

 

صدای یخچال صنعتی : کمپرسور خطی یا لینیر تکنولوژی جدیدی که در یخچال فریزر های موجود دربازار به کار رفته است . کمپرسور های خطی علاوه بر اینکه برق کمتری مصرف میکنند، صدای بسیار کمی دارند. در اکثر یخچال های گران قیمت از کمپرسور خطی استفاده شده اند .

پس یکی از قطعات اصلی یخچال کمپرسور یا همان موتور است. توجه به کیفیت آن بسیار مهم و ضروری است. قطعه‌ای که بیشترین اهمیت را در یخچال فریزر دارد، بنابراین باید نسبت به کیفیت آن بسیار دقت کنید چون در صورت انتخاب اشتباه دچار دردسری بزرگ خواهید شد. بهترین کمپرسور، نوع خطی آنها هستند چون علاوه بر کارایی بالا، دارای کمترین میزان صدا هنگام کارکردن هستند بنابراین سعی کنید از این نوع کمپرسور در یخچال فریزر شما به کار رفته شده باشد و از خرید یخچال‌ فریزرهای دارای موتورهای چینی جدا خودداری کنید. راه منطقی برای دستیابی به این هدف هم علاوه بر خرید برندهای معتبر از نمایندگی‌های مجاز، گواهی کردن نوع موتور یخچال و کشور سازنده آن در فاکتور خرید شماست.

برچسب ها:

بازار یخچال صنعتی

خرید یخچال صنعتی

صنعت یخچال صنعتی

یخچال صنعتی

یخچال فروشگاهی

صدای یخچال صنعتی

کاربرد یخچال صنعتی 

منبع

انتشار مطلب

نظرات

پیامی ثبت نشده است.

نظر دهید