صنعت یخچال های صنعتی

صنعت یخچال صنعتی

صنعت یخچال های صنعتی

< meta name=”robots” content=”index,follow”/ >

صنعت یخچال صنعتی

خرید یخچال صنعتی

یخچال صنعتی چیست؟

در صنعت یخچال صنعتی :  یخچال صنعتی برای استفاده در آشپزخانه های صنعتی مانند کافی شاپ ها، هتل ها، رستوران ها و فست فود ها توسعه یافته اند. یخچال های صنعتی شادابی مواد غذایی را حفظ می کند و مواد غذایی را مدت زمان طولانی سالم نگه می دارد. یخچال های صنعتی با توجه به ظرفیتشان برای آشپزخانه های بزرگ مناسب هستند و با توجه به نیاز های مختلف آشپزخانه انواع مختلفی دارند.

صنعت یخچال صنعتی

در واقع یخچال های بزرگ و یخچال صنعتی هوای گرم را به بیرون از محیط نگهداری مواد غذایی انتقال می دهند و از این طریق دمای داخل یخچال پایین نگه داشته می شود. بیشتر یخچال صنعتی ها برخلاف نمونه های داخلی، به گونه ای طراحی می شوند که مثل فریزر نیستند؛ چرا که در یک سوپرمارکت به دستگاه های بزرگ تر و قدرتمندتری نیاز است تا بتواند سرمایش لازم برای حجم زیادی از مواد خوراکی را که زود فاسد می شوند فراهم کند.

بنابراین اندازه این قبیل یخچال صنعتی با استانداردهای خانگی فرق دارد و متناسب با موارد استفاده ای که دارند، تولید و عرضه می شوند. یخچال ها و فریزرهای غیرخانگی اعم از یخچال فروشگاهی، یخچال صنعتی، یخچال ایستاده، یخچال سوپرمارکتی، شیشه خم، فریزر خوابیده، صندوقی، فریزر ایستاده، پرده هوا و. . . با استانداردهای روز در کشور ساخته می شوند و با نمونه های نسل قبل تر خود فرق دارند. در تهران دو مرکز اصلی برای این کالاهای صنعتی و پرمصرف وجود دارد که در شرق و غرب پایتخت قرار گرفته اند.

بورس عمده و اصلی این یخچال صنعتی  ها، ابتدای جاده ساوه و ابتدای جاده قدیم تهران – کرج است و مرکز دیگر در انتهای خیابان پیروزی حد فاصل خیابان نیروی هوایی و میدان کلاهدوز است که این گونه محصولات و خدمات جانبی اش را عرضه می کنند.

این واحدهای تجاری فعال علاوه بر فروش، خدمات نصب، تعویض قطعه، ارتقای سطح سرمادهی، عوض کردن شیشه و در یخچال و تعمیرات را انجام می دهند. در این مناطق، قدرت انتخاب برای خریداران این محصولات فراهم است.

تنوعی از انواع یخچال های کوتاه و بلند مناسب برای استفاده در مغازه ها، رستوران ها، فروشگاه های زنجیره ای، کافی شاپ ها وجود دارند که شامل فریزرهای خوابیده و روباز، ایستاده، دو در، جفت بغل، پرده هوا، تاپینگ فریزر بستنی، ویترینی، لوازم و تجهیزات سردخانه ای ثابت و متحرک می شوند که هر کدام از این موارد زیرمجموعه های زیادی را دارا هستند و در سایزهای مختلف از ۵۰ تا ۱۲۵ سانتیمتری تولید می شوند.

قیمت های این محصولات ضروری تابع مستقیمی از فلزات مورد استفاده در ساخت و ادواتی مثل موتور، ترموستات، سیم پیچ و دینام است که بنا به قیمت خریداری شده، در آخر کار محاسبه می شود. سازه های بیرونی مثل بدنه، درها، شیشه های قفلی و گرد دور، از داخل تأمین می شوند و لوازم اصلی برقی کاملاً وارداتی است. محصولات آلمانی، ایتالیایی، کره ای و ژاپنی گران تر هستند و طالب بیشتری دارند، و کالاهای چینی، تایوانی و هندی مرغوبیت کمتری دارند و قیمت شان پایین تر است.

تولید  یخچال صنعتی

چند محصول، یک کالا

مهندس محسنی، یکی از فروشندگان این راسته صنعتی است که دستی هم بر آتش تولید دارد و یکی از برندهای قدیمی ایرانی را نمایندگی می کند.

وی در خصوص فعالیت های این صنعت در کشور می گوید: این محدوده قدیمی ترین مرکز پخش محصولات برودتی صنعتی است که تأمین کننده این قسم از کالاهای مورد نیاز برای فروشگاه هاست.ساخت یخچال های صنعتی و غیرخانگی در کشور باوجود داشتن سال ها سابقه هنوز به طور کامل بومی نشده، چون لوازم اصلی مثل موتور همچنان وارداتی است و پس از گذشت مدت های زیاد، تکنولوژی تولید آن را نداریم و در این قسمت وابسته به واردات هستیم. قیمت موتور به تنهایی ۲۵ تا ۳۰ درصد قیمت یک یخچال معمولی ایستاده را تشکیل می دهد و برخی اقلام مثل پلی یورتان  (پلی اورتان) هم به مقدار زیاد وارد می شود.

این ماده پلیمری به عنوان نگهدارنده سرما یا گرما مورد استفاده قرار می گیرد و نوعی عایق شیمیایی بر پایه پلیمر به حساب می آید. این محصول به صورت پودر، فوم و مایع تولید می شود و نسبتا گران است. پلی یورتان  (پلی اورتان) به عنوان یک عایق بسیار مناسب شناخته شده است که کاربردهای آن با تغییر سایز و کاربرد محصول نهایی متفاوت است و برای عایق بندی صدا و سرما – گرما مورد استفاده قرار می گیرد.

وی در ادامه می گوید: چند حرفه باید فعال باشند تا یک یخچال ساخته شود. صنعت شیشه، لوازم برقی، قالب سازی، مدل سازی، یونولیت، فایبرگلاس و به تازگی کامپوزیت در تولید یک یخچال مشارکت دارند و هر کدام یک قسمت را درست می کنند. این قطعات در یک کارگاه یا کارخانه روی هم سوار می شوند.

بنا به آمار موجود، حدود ۱۷۰ واحد صنعتی  (کارگاه و کارخانه) تولید یخچال های صنعتی و حجیم در کشور وجود دارد که تعدادی از این واحدها تعطیل شده اند و مابقی با کمتر از نیمی از توان اسمی خود به فعالیت ادامه می دهند. برخی از این واحدها به غیر  از موتور و مواد مصرفی، تقریباً همه چیز یخچال را تولید و خودشان هم نصب می کنند. بعضی دیگر قطعات تولیدی را برای سرهم کردن به کارگاه ها می فرستند.

واحدهایی هم هستند که فقط کار تعمیرات و تعویض را انجام می دهند و بیشتر وارد کننده قطعات برقی هستند. محسنی در مورد واردات قطعه های اصلی می افزاید: حدود ۳۰ ، ۴۰ سال پیش موتورهای آلمانی و ایتالیایی و حتی روسی به طور مستقیم وارد می شد. بعداً این کشورها کارخانه های خود را به کشورهای آسیای شرقی منتقل کردند.

مدتی هم این اقلام از کشورهای اروپای شرقی می آمد. تا زمان دولت نهم و دهم چینی ها جایگزین شدند و تأمین قطعات و موتور را بر عهده گرفتند. در دولت فعلی کشورهای اروپای شرقی مورد توجه قرار گرفته اند و الان بیشتر این محصولات از کشور اسلواکی و تا اندازه ای از اتریش می آید که به مراتب از نمونه های چینی و تایوانی بهتر است. در بعضی از اقلام، قطعات هندی هم هست که خیلی مورد استفاده قرار نمی گیرد، ولی نسبتا کیفیت خوبی دارد.

بازار یخچال صنعتی

کمبود نقدینگی و رکود فراگیر

بازار فروش محصولات سرماساز صنعتی، یک بازار فراگیر است و فروش مواد غذایی و نگهداری انواع خوراکی ها بدون استفاده از یخچال  ممکن نیست. ولی تعداد فروش نسبت به قبل کمتر شده و مانند پنج، شش سال قبل نیست.

یکی دیگر از مغازه دارهای انتهای خیابان پیروزی می گوید: غیر  از مغازه دارهای خرده فروش بیشتر مشتری های ما عمده فروش ها، بنکدارها و فروشگاه های بزرگ زنجیره ای بوده و هستند. یک مغازه دار محلی شاید هر چند سال یک بار به فکر تعویض یخچال بیفتد و تا جایی که امکان دارد تعمیر می کند! پس این قبیل اصناف مشتری هدف ما نیستند و میزان خرید ما رستوران ها، کافی شاپ ها و حتی سفره خانه ها و سوپرمارکت ها هستند.

واحدهای دامداری و فرآوری شیر و لبنیات هم از محصولات حجیم تر ما استفاده می کنند. محدوده میدان کلاهدوز، جاده ساوه و شهرک های صنعتی اراک و کرج به تمامی کشور جنس می دهند و کیفیت شان هم معمولاً در یک سطح است و خیلی تفاوتی از این لحاظ و قیمت ها وجود ندارد.

این نکته را هم اشاره کنم که بعضی از شرکت های تولیدکننده محصولات لبنی، یخچال و فریزر را مستقیماً به فروشنده ها تحویل می دهند تا اقلام لبنی را بفروشند. چون مغازه دارها حاضر نیستند صنعت یخچال صنعتی  پول فریزر ۲،۳ میلیونی را بدهند. این وسایل به صورت امانی در اختیار مغازه ها قرار می گیرد. این کار هم تبلیغ شرکت تولیدکننده است و هم برای فروشنده صرفه دارد.

یخچال صنعتی چیست؟

یخچال صنعتی برای استفاده در آشپزخانه های صنعتی مانند کافی شاپ ها، هتل ها، رستوران ها و فست فود ها توسعه یافته اند. یخچال های صنعتی شادابی مواد غذایی را حفظ می کند و مواد غذایی را مدت زمان طولانی سالم نگه می دارد. یخچال های صنعتی با توجه به ظرفیتشان برای آشپزخانه های بزرگ مناسب هستند و با توجه به نیاز های مختلف آشپزخانه انواع مختلفی دارند.

انواع یخچال صنعتی:

یخچال صنعتی با توجه به کاربرد و نوع استفاده و هم چنین شرایط فضا و دکوراسیون به دو نوع زیر موجود است:

 

 

یخچال صنعتی کابینتی:

یخچال های کابینتی مازاد از صنعت یخچال صنعتی  قفسه، کشو نیز دارند. بیشترین دلیل انتخاب این نوع یخچال مشکل کمبود فضای دکور می باشد.اگر هم به کابینت و هم به یخچال احتیاج دارید و جایی برای هر دوی آن ها به صورت جداگانه ندارید یخچال های کابینتی انتخاب مناسبی برای شما می باشد. یخچال های کابینتی با درب های استیل و درب های شیشه دار موجود می باشند. و با توجه به اندازه ی مورد نیاز این نوع یخچال در انواع ۲ درب تا ۶ درب و ۴ کشو تا ۹ کشو موجود است. برای خرید و یا مشاوره راجب یخچال با شرکت صبوح تلاش چهلستون تماس بگیرید.

تماس با ما

 

 

 

یخچال صنعتی عمودی (ایستا):

یخچال های عمودی یا ایستاده در انواع مختلف با سایز ها و ارتفاع های مختلف موجود می باشند. این یخچال ها می توانند تک درب یا دو درب یا سه درب باشند. از انواع یخچال ایستاده با درب شیشه ای یخچال ایستاده شیشه تلویزیونی می باشد که مناسب برای استفاده در قنادی ها ، شیرینی فروشی ها و کیک فروشی ها می باشد صنعت یخچال صنعتی . برای مشاوره در رابطه با انتخاب مناسب ترین نوع یخچال ایستاده برای شما و تهیه انواع مختلف یخچال ایستاده با بهترین کیفیت باصنایع سرد ایران سرما تماس بگیرید.

یخچال صنعتی

یک نمونه یخچال صنعتی

تماس با ما

یخچال های عمودی دارای قفسه بندی می باشند. یخچال های عمودی از لحاظ جنس درب به دو مدل تفسیم می شوند:

مدل درب دار از جنس فولاد ضد زنگ:

یخچال صنعتی مدل هایی که درب آن ها از جنس فولاد ضد زنگ هستند به این دلیل که نسبت به ضربه مقاوم هستند و دارای طول عمر بیشتری هستند بیشتر ترجیح داده می شوند.

مدل درب دار از جنس شیشه:

مدل هایی که دارای درب شیشه ای هستند اجازه می دهند محصولات درون یخچال بدون باز کردن درب یخچال قابل مشاهده باشند و این مدل مناسب موقعیت هایی است صنعت یخچال صنعتی  که لازم است مواد درون یخچال دیده شود.

 

اجزای یخچال صنعتی

 

 

 

نوشتار اصلی: درباره یخچال صنعتی

در این مقاله قصد داریم اجزای اصلی یک یخچال صنعتی را برای شما شرح دهیم. اجزای اصلی یک یخچال صنعتی شامل کمپرسور، ترموستات، کندانسورو اواپراتور می باشد.

کمپرسور

کمپرسور یخچال صنعتی از دو بخش الکتریکی و مکانیکی تشکیل گردیده‌است که هر دو قسمت درون پوسته‌ای صنعت یخچال صنعتی  فولادی قرار دارند.

قسمت الکتریکی در اغلب یخچالهای صنعتی یک الکتروموتور از نوع آسنکرون می‌باشد که وظیفه به حرکت درآوردن قسمت مکانیکی را به عهده دارد. البته در سال‌های اخیر کمپرسورهای یخچال فریزرها هم تغییرات زیادی داشته‌اند؛ و قسمت الکتریکی ان اینورتری یا موتور خطی شده‌اند.

قسمت مکانیکی در کمپرسورهای یخچال صنعتی شامل سیلندریست که پیستون آن توسط هستهٔ موتور الکتریکی به حرکت در می‌آید. حرکت رفت و برگشتی پیستون باعث ایجاد حالت مکش و دمیدن می‌شود؛ و البته در کمپرسورهای نوع خطی و نوع کمپرسور روتوری و یا کمپرسور نوع اسکرال، میل لنگ دیگر وجود ندارد. مقدار مشخصی از روغنی که مخصوص این کار ساخته شده داخل پوسته وجود دارد که وظیفه روانکاری و خنک‌کردن قسمت الکتریکی و مکانیکی را بر عهده دارد.

ترموستات

ترموستات نیز کار قطع و وصل شدن جریان برق (متعادل نگه داشتن دمای یخچال صنعتی) را به کمپرسور انجام می‌دهد. به طوری که وقتی دمای یخچال بالا آمد (داخل یخچال صنعتی گرم شد) با وصل شدن جریان برق کمپرسور شروع به کار می‌کند و داخل یخچال صنعتی را خنک می‌کند و وقتی دما پایین آمد (داخل یخچال خنک شد) جریان برق را از کمپرسور قطع می‌کند.

 

کندانسور

کندانسور (به انگلیسی: Condenser) (چگالنده) قسمتی از سیستم است که وظیفه خنک‌سازی سیال عامل و عمدتاً تبدیل بخار به مایع را در یخچال صنعتی بر عهده دارد. در واقع گاز فریون بس از فشرده شدن توسط کمپرسور در کندانسور خنک شده و تبدیل به مایع می‌گردد. در یخچالهای صنعتی معمولاً به صورت شبکه‌ای لوله‌ای بر روی دیواره پشت یخچال نصب شده است ودر یخچالهای بزرگ فروشگاهی معمولاً شبیه رادیاتور اتوموبیل است که اغلب از یک فن جهت بهبود فرایند میعان نیز استفاده شده است.

اواپراتور

کمپرسور وظیفه فشرده کردن و گردش گاز مبرد فریون را درون کانالهای اواپراتور بر عهده دارد؛ که در نتیجه گردش گاز در کانالها و به خاطر خاصیت گاز مبرد فریون باعث خنک شدن اواپراتور یخچال صنعتی می‌شود. به عبارت صحیح تر کمپرسور یخچال صنعتی وظیفه فشرده کردن ماده مبرد را دارد، تا در قسمت کندانسور گاز داغ، با از دست دادن گرما تبدیل به مایع شود

و در اواپراتور مایع مبرد اجازه انبساط پیدا می‌کند و با تغییر فاز از حالت مایع به گاز، گرما را از داخل یخچال صنعتی می‌گیرد و در قسمت کندانسور به محیط می‌دهد. در نتیجه با عث خنک شدن یخچال صنعتی می‌شود. امروزه مبردهای فریون بعلت مشکلات زیست‌محیطی، با مبردهای دیگر مثل R134 و R600 جایگزین شده‌اند.

تاثیر محیط بر یخچال صنعتی

 

حتما به عنوان یکی از تجهیزات فست فود در رستوران فست فود خود نیاز به یک یخچال صنعتی کارآمد خواهید داشت.

وقتی که شما تلفن را برمی دارید تا یک یخچال صنعتی یا فریزر را سفارش دهید، احتمالا دوست دارید زود سفارش را بدهید و کار را تمام کنید. اما سوالی که احتمالا با آن مواجه می شوید این است: “حالا یخچال قرار است کجا قرار بگیرد؟”

تبرید و محیط آن

اثرات محیط نامناسب

محیطی که یخچال صنعتی ,  صنعت یخچال صنعتی  یا فریزر در آن قرار می گیرد بر نحوه کار آن اثر می گذارد. مهم است تا مطمئن شوید که بهترین تجهیزات را برای محیط خود تهیه می کنید. ممکن است بتوانید یخچال صنعتی نوشیدنی ها را در یک محیط با دمای بالا برای چند ماه قرار دهید؛ اما بعد از آن مدت، احتمالا با از کار افتادن کمپرسور و ناراحتی متعاقب آن مواجه می شوید.

آیا یخچال صنعتی

نوشیدنی و یخچال های تجاری هر دو غذا را سرد نگه می دارند؟ البته اما هر کدام برای محیط های مختلفی ساخته شده اند.

 

مکان درست

مسئله دیگری که باید در نظر داشته باشید صنعت یخچال صنعتی  این است که حالا یخچال صنعتی قرار است کجای ساختمان قرار گیرد. یخچالی که در کنار فر پیتزا آن هم از نوع چوب سوز در یک آشپزخانه با دمای ۳۲ درجه سانتی گراد قرار می گیرد نمی تواند به خوبی دستگاهی که در یک جای دورتر قرار گرفته کار کند. اگر امکان داشت حتما یخچال صنعتی یا فریزر خود را دور از تجهیزات دیگر قرار دهید.

به این ترتیب مطمئن می شوید که دمای دستگاه شما در یک سطح عملیاتی مناسب می ماند و به خاطر بالابودن حرارت اطراف دیگر خراب نمی شود.

مقصد نهایی

وقتی که می خواهید یک وسیله سرمایشی یا یخچال جدید را تهیه کنید، حتما محیطی که دستگاه قرار است در آن قرار گیرد را ارزیابی کنید. مثلا اگر در شمال غرب ایران زندگی می کنید یخچال های ساخت آن جا ممکن است برای محیط نسبتا سرد آن جا ساخته شده باشند و مثلا برای حوزه جنوب اصلا مناسب نباشند. پس حتما این موضوع را به دقت بررسی کنید و پس از کسب اطمینان از تناسب دستگاه با هوای گرم آن را سفارش دهید.

 

صنایع سرد صبوح سازنده انواع یخچال صنعتی می باشد که در صنایع آزمایشگاهی، مراکز تحقیقاتی و زنجیره سرما مورد استفاده قرار می گیرند.
از نمونه یخچال های تولید شده در این شرکت می توان به یخچال های آزمایشگاهی اشاره کرد که تا ۷۰ درجه سانتیگراد زیر صفر سرمادهی دارند.
همچنین این شرکت سازنده یخچال های قابل حمل می باشد که براحتی قابل جایگذاری در اتومبیل است و می تواند با برق شهر یا باتری کار کند.

 

نتیجه گیری: تصمیم درست و آگاهانه بگیرید

تمام عوامل محیطی را باید قبل از سفارش مرور کنید. هیچ چیز ناامیدکننده تر از این نیست که دستگاه اشتباه را برای محیط خود انتخاب کنید و بعد از آن هم بخواهید مرتب دنبال خدمات پس از فروش و تعویض قطعات باشید. پس بعد از آن که همه موارد محیطی را بررسی کردید، یخچالی متناسب با محیط خود انتخاب کرده و سفارش دهید.

 خرید یخچال صنعتی

صنعت یخچالهای صنعتی

صنعت یخچال صنعتی در دنیا
صنعت یخچال صنعتی در ایران

⇓صنعت یخچال صنعتی

سایر مقالات مربوط به این صفحه:

یخچال صنعتی

انواع یخچال صنعتی

فریزر یخچال صنعتی

اجزای یخچال صنعتی

 جهت خرید یخچال صنعتی با ما تماس بگیرید

شرکت صبوح تلاش چهلستون با همکاری  شرکت تبلیغاتی پوشش

شرکت صبوح تلاش چهلستون در مسیر صنعت یخچال صنعتی  تولید و کارآفرینی هرچه بیشتر کشور عزیزمان از سال ۱۳۶۸فعالیت خود را در تولید انواع دستگاه های سرد کننده از قبیل یخچالهای کسبی،فریزرهای صنعتی،سردخانه های ثابت و متحرک آبسردکن،شیرسردکن و دستگاه های آزمایشگاهی سرد کننده به طریق فوم تزریق پولی پورتون کم مصرف و با پاشش رنگ استاتیک

با تکیه بر تجارب ارزنده موسسین خود و همچنین تکنولوژی پیشرفته روز ضمن تعهد به انطباق با قوانین و مقررات ناظر بر کیفیت خدمات،استانداردهای بین المللی سیستم مدیریت کیفیت ISO9001:2008 و استاندارد ملی ایران را سرلوحه راهبری سازمان قرارداده و همچنین گذشته با شعار خواستن توانستن است راه خود را ادامه می دهد صنعت یخچال صنعتی .

دفتر فروش : اصفهان-خیابان جی-روبروی تالار شهروند-فروشگاه ایران سرما
کارخانه : اصفهان-قطب صنعتی کوهپایه-آخر خیابان ۴-سمت چپ

تلفن : ۳۵۲۳۲۹۳۷-۰۳۱
فاکس : ۳۵۲۳۲۹۳۷-۰۳۱
موبایل : ۰۹۱۳۱۱۷۰۰۴۵
ایمیل :info@iransarmabahardoost.com
وب سایت :www.iransarmabahardoost.com

 

برچسب ها:

بازار یخچال صنعتی

خرید یخچال صنعتی

صنعت یخچال صنعتی

یخچال صنعتی

یخچال فروشگاهی

پروسه کار موتور یخچال صنعتی

پروسه کار موتور یخچال صنعتی

اجزای یخچال صنعتی

اجزای یخچال صنعتی

تاثیر محیط بر یخچال صنعتی

تاثیر محیط بر یخچال صنعتی

انتشار مطلب

نظر (3)

نظر دهید